Μπορείτε να δείτε την παλιά σελίδα του ΕΚΦΕ εδώ.

Arrow up
Arrow down
29 07 2020

2o Θερινό Σχολείο Φυσικών Επιστημών

2ο Θερινό σχολείο

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά φέτος, Το ΤΕΙ Κρήτης, Σχολή Εφαρμοσμένων Επιστημών, σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ρεθύμνου, και με την υποστήριξη του Δήμου Ρεθύμνου, διοργανώνει στις εγκαταστάσεις του ΕΚΦΕ στην Αργυρούπολη, στις 1, 2 και 3 και 4 Σεπτεμβρίου 2015 θερινό σχολείο με θέμα:

«ΥΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ».

Το σχολείο αυτό αποτελεί ένα πλαίσιο για τη θεωρητική και εργαστηριακή προσέγγιση των Φυσικών Επιστημών, διεπιστημονικά, με βάση τις σύγχρονες αντιλήψεις, με στόχο να αναδειχθούν οι Φυσικές Επιστήμες ως ολότητα στην επιστημονική και ανθρωπιστική τους διάσταση.
Στο σχολείο θα λάβουν μέρος 30, αριστούχοι στις φυσικές επιστήμες, μαθητές του νομού Ρεθύμνου που τελείωσαν την Α Λυκείου και περιλαμβάνει θεωρητικές εισηγήσεις, εργαστηριακές εφαρμογές και συζητήσεις με τους διδάσκοντες

.
Περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες θα βρείτε στο μενού :Εκδηλώσεις του ΕΚΦΕ --> Θερινό σχολείο 2015   καθώς και στο:

www.sciencereth.blogspot.gr

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn