ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ-ΗΜΕΡΙΔΕΣ-ΣΥΝΕΔΡΙΑ Εκτύπωση
  • Συμμετοχές σε 2 Προγράμματα  ΕΞΟΜΟΙΩΣΗΣ ΔΑΣΚΑΛΩΝ (1998, 1999).

• Οργάνωση Προγράμματος Κινητικότητας Στελεχών Εκπ/σης στη Γαλλία (1999).

• Οργάνωση δύο Προγραμμάτων  Κινητικότητας «Οι Φ.Ε. στην καθημερινή δραστηριότητα του ανθρώπου» (1997, 1998).

• 10 χρόνια συνεχούς συνεργασίας με ΠΕΚ Ηρακλείου στην εισαγωγική επιμόρφωση Εκπαιδευτικών.

• Οργάνωση Ημερίδας Βιολογίας Γεωγραφίας στο Ξενοδοχείο Liberty.

• Οργάνωση δύο εκδηλώσεων  παρουσίασης νέων βιβλίων Φυσικής Γυμνασίου από τους συγγραφείς τους (2000).

• Οργάνωση δύο  40ωρων Προγραμμάτων επιμόρφωσης ΠΕΚ, ένα για καθηγητές και ένα για δασκάλους. (1998, 1999).

• Συμμετοχή σε Πρόγραμμα κινητικότητας Της Περιβαλλοντικής Ρεθύμνου με θέμα «Οι πηγές του Ρεθύμνου» (1998).

• Συνδιοργάνωση  διημερίδας με τον Σύλλογο δασκάλων με θέμα «Διδακτικές προσεγγίσεις Φ.Ε. στην πρωτοβάθμια Εκπ/ση» (2004).

• 34 συνολικά επιμορφωτικά σεμινάρια.

• Δεκάδες επιμορφωτικές συναντήσεις και σεμινάρια και για υπόλοιπους καθηγητές, γίνονται κατά μέσο όρο 24 θεματικές συνεδρίες ανά έτος. Πολλές από αυτές πραγματοποιούνται αποκεντρωμένα σε διάφορα Σχολεία με συμμετοχή των καθηγητών από τα γειτονικά Σχολεία.

κινητικότητας του ΕΚΦΕ Ρεθύμνου στη Γαλλία
Ημερίδα
Βιολογίας-Γεωγραφίας στο Ρέθυμνο
Κινητικότητας καθηγητών του ΕΚΦΕ Ρεθύμνου