Επισκέψεις μαθητών στο ΕΚΦΕ Ρεθύμνου περιόδου 2012 Εκτύπωση

Σας ενημερώνουμε ότι και κατά την τρέχουσα σχολική περίοδο το ΕΚΦΕ Ρεθύμνου θα δεχθεί προγραμματισμένες επισκέψεις μαθητών του νομού μας.

Οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να πραγματοποιήσουν οι ίδιοι πειραματικές ασκήσεις Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας που έχουν στηθεί ειδικά για τις επισκέψεις αυτές, καθώς και πειράματα επίδειξης.

Οι επισκέψεις θα πραγματοποιηθούν από 12 Μαρτίου 2012 μέχρι και 5 Απριλίου 2012, τις ημέρες Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη και από τις 9-12 π.μ.

Για την καλύτερη οργάνωση των επισκέψεων θα πρέπει να καθοριστεί έγκαιρα η ημέρα της επίσκεψης, με τηλεφωνική επικοινωνία με το ΕΚΦΕ Ρεθύμνου.

Ο μέγιστος αριθμός μαθητών ανά ημερήσια επίσκεψη είναι 55 άτομα.

Σημείωση: Παρακαλούνται οι συνάδελφοι καθηγητές ΠΕ4 κατά την προσέλευση των μαθητών να τους έχουν ήδη χωρίσει σε ομάδες των τεσσάρων ατόμων.